Nem tudom, mit mondjak. Most először fordul ilyen velem elő, amióta én is szerkesztem az „édeskiskönyvkritikák” oldalát. Nem sikerült megértenem, miért született ez a könyv.
A cselekmény nem túl összetett, nem tartalmaz váratlan fordulatokat és nem is túl eredeti. Joey Robinson elmenekül otthonról, ahol korábban élt, egyenesen New Yorkba. Elvált és van egy új felesége egy tizenegy éves mostohafiúval. Miután édesanyja egyedül marad Pennsylvaniában egy hatalmas farmon, amit karban kell tartani, hazalátogat, hogy segítsen neki. De örökre nem maradhat. Mi a megoldás, s mi lesz akkor, ha az édesanyja már nem tudja ellátni magát? Vajon miért hívta őt a farmra igazából?
Kiadó: XXI. század Kiadó
Kiadás helye: Budapest
Kiadás ideje: 2019.
Fordította: Göncz Árpád
Joey Robinson harmincöt éves. New Yorkban él második feleségével és tizenegy éves mostohafiával. Hazalátogat idősödő édesanyjához Pennsylvaniába, a farmra, ahol felnőtt. A háromnapos látogatás vallomások, viták, egyezkedések, könyörgések és megbocsájtó szavak áradatát indítja el. Nincsenek egyedül: ott kísértenek a múlt emlékei és a jövő fantomjai, vágyaik és ambícióik.
John Updike negyedik regénye az emberi döntések sokféleségéről szól: arról, milyen környezetet választunk magunknak és milyen stratégiákkal igyekszünk helytállni a mindennapokban.
„Kitűnő könyv. Ha a formáról, a kontúrokról és a színekről van szó, Updike festő… ha metaforákról, Updike költő… ha pedig történetmesélésről, vérbeli prózaíró.” – Harper’s
„Mesteri formai elegancia.” – Los Angeles Times
„Remekmű.” – The New York Times