Kiadó: Álomgyár Kiadó
Oldalszám: 472 oldal
Megjelenés: 2016.
„”Megrendítő és fordulatos”
Gamal, a szaúdi királyi család tagja, megkapja élete legnagyobb feladatát: fel kell nevelnie magyar szerelmétől született gyermekét, Annát – nem is akárhol: saját hazájában, Szaúd-Arábiában. A család nem nézi jó szemmel a házasságon kívüli kislány érkezését. De ha ez nem lenne elég, a sors még egy megoldhatatlannak tűnő kihívást küld Gamalnak.
Vajon képes egy apa egyenlőséget tenni gyermekei között, amikor azt a vallási tradíciók szerint nem is volna szabad? Lehet boldog egy ilyen zord világban egy ártatlan kislány, akinek már születésekor megpecsételődik a sorsa? Mire képes az apai szív? Mire képes egy mostoha?
A hatalmas sikert aratott Az Arab és Az Arab szeretője című írásokban megismertük egy szívbemarkoló szerelem történetét.
BORSA BROWN legújabb regényében, Az Arab lánya első kötetében a korábbi részek folytatásaként a gyermek Anna élete bontakozik ki, miközben édesapja, Gamal lelke is új életre kel.
A szerzőnő különleges, szókimondó, ugyanakkor érzelmes és szenvedélyes, erotikában bővelkedő írásai az olvasók kedvenceivé váltak. Az írónő a már megszokott stílusban folytatja a történetet, mely ismét érzelmi magasságokba és mélységekbe juttat bennünket.”
Az Álomgyár Kiadó jóvoltából volt szeremcsém elolvasni ezt a regényt. Tulajdonképpen már a megjelenés előtt szinte sokként ért a két könyvrészlet, melyet az írónő osztott meg a közösségi oldalán. 🙂 Nagyon meglepődtem, alig vártam már, hogy elolvassam a művet.
A regény kézhezvételétől, egészen a lerakásáig ez a döbbenet végig jelen volt az arcomon. 🙂 Miközben érzések egész sorát éltem át a kanapén ülve. Egyik pillanatban még sírtam, öt mondattal később pedig már nevettem.
A karaktereket, mint régi ismerősöket köszöntöttem a regényben, mégis megismertem egy új arcukat, pl.Gamalt apaként, Yasmint anyaként… Úgy éreztem, hogy rengeteget változott a személyiségük az első könyvhöz képest. Együtt öregedtek, lettek bölcsebbek az olvasókkal.
Nehéz ezt a bejegyzést spoiler nélkül írni, de azt kell mondanom, hogy meg sem lepődtem, amikor az írónő, majdnem a regény elején egy hatalmas bonyodalommal indított, amit szinte már vártam. 🙂
Természetesen ez a bökkenő borította minden elképzelésemet a művel kapcsolatban. Ezt csak fokozták a különböző fordulatok, így teljes volt bennem a bizonytalanság. A kétség végig velem volt a mű végéig, ráadásul a szerző erotikus tartalmakkal is jócskán megspékelte a történetet, így teljes volt bennem a káosz. 🙂
Már kezdett minden leülepedni bennem, kezdtem elfogadni, hogy biztos majd a következő könyvben kapom meg a válaszaimat, a sztori folytatását. Ekkor egy olyan esemény történt, ami mindenek felett állt, ezzel lezárva a könyvet.
Összefoglalván: Borsa Brown megint egy olyan könyvet írt, mely nem hagyja nyugodni az embert a következő rész elolvasásáig.
Ha kíváncsi vagy itt elolvashatod Az Arab című könyvről alkotott véleményemet: http://edeskiskonyvkritikak.hu/2015/12/09/borsa-brown-az-arab-szenvedely-es-erotika-a-kelet-kapujaban/
Itt pedig Az Arab szeretőjéről: http://edeskiskonyvkritikak.hu/2016/04/02/borsa-brown-az-arab-szeretoje/