JULIE CLARK: Hazug játszmák

Inkább pszichológiai kriminek mondanám, hiszen kimaradnak belőle a véres jelenetek. Az érdekessége az intelligens cselekményszövésben rejlik. A pszichológia az emberi sorsokban és azok következményeiben, a krimi a bűnelkövetésben és annak módjában, illetve a bosszú/igazságszolgáltatás által jelenik meg.

Meg Williams egy szélhámosnő, aki folyamatosan változtatja szerepeit és a helyszíneket is, ahol megfordul. Olyan tökéletes kaméleonná fejlesztette magát, aki észrevétlenül kiforgatja az áldozatai legnagyobb értékeit, nem feltétlenül csak a pénzbelit. Ezt pedig annak köszönheti, hogy megtanult alkalmazkodni, intelligens, jó megfigyelő és mindig azt mondja, amit az áldozata hallani akar. Kat Roberts híres újságíró szeretne lenni, ráadásul Meg Williams egy telefonhívással áldozattá tette. Ha elkapná, akkor egy csapásra bosszút állhatna, és ez lenne A nagy sztori, amivel berobbanhat a média világába. Azonban ahogy Kat egyre mélyebbre ássa magát Meggel kapcsolatban, úgy rá kell jönnie, hogy az indítékaik tisztábbak és azonosabbak, mint gondolná.

A sztori nem egyedi, és elég hamar rá lehet jönni, hogyan fog folytatódni a történet a 2 nézőpont párhuzamos futásának köszönhetően. Mégis fenn tudta tartani az írónő a figyelmem, azáltal, hogy egészen mély lélektant jelenített meg mind a két főszereplővel kapcsolatban. Megnél érdekes az egyensúlyozás a szabályosság és a szabálytalanság határán, végülis igazságot szolgáltat, de milyen eszközökkel?! Hol a határ a szélhámosságban, azért mert az indítékai jók, megbocsáthatók a tettei? Vajon a sok szerepnek köszönhetően elveszti önmagát? Kat esetében pedig a bosszú megengedett? A beépülés során nem veszti el önmagát?  Nem ugyanazt csinálja, mint a „bűnösünk”? És még megannyi kérdés merül fel olvasás közben. Van benne egy kis feminizmus is, mert a rosszak kizárólag férfiak, az igazságszolgáltatás a nőkért megy, egy nő által, és azt hangsúlyozza, hogy össze kell tartanunk, ami a mai női társadalmat nézve igen aktuális mondanivaló.

Egy igazi intellektuális élmény volt ez a könyv, pszichológiai mélységekkel megspékelve. A történet nem egy hűha élmény, de a mondanivaló és az, hogy mennyire elgondolkodtató, az viszont remekké tette számomra.


Kiadó: General Press
Kiadás éve: 2024
Oldalak száma: 336 oldal
Fordította: Szieberth Ádám

Vigyáznunk kell egymásra, mert más nem fog vigyázni ránk.

Meg Williams egy szélhámosnő, aki államról államra, városról városra jár, és minden helyszínen új álnév mögé rejtőzik. Annak a szerepét veszi fel, akiét csak szükséges, hogy elérje a célját: legyen az főiskolai hallgató, életvezetési tanácsadó vagy ingatlanügynök. Mesterien egyensúlyozik az igazság és hazugság határán, pontosan azt mondja, amit a célszemélynek hallania kell, és észrevétlenül elorozza tőle mindenét.
Kat Roberts tíz éve várja, hogy leleplezhesse a nőt, aki egyetlen telefonhívással örökre felforgatta az életét. Ám ahogy egyre több minden jut a tudomására Megről, úgy omlanak össze kártyavárként az előítéletei és a feltételezései, és rá kell döbbennie, mi áll valójában a nő tetteinek hátterében.
A Hazug játszmák lebilincselő thriller, amely mélyre ás két nő lelkébe, akikben egy dolog biztosan közös: rendíthetetlenül küzdenek, hogy igazságot szolgáltassanak a múltnak, és újraírják a jövőt.

 

Tags: hazug játszmák, Julie clark, krimi, női főszereplő, pszichológiai krimi, pszichológiai thriller, szélhámosnő, thriller

Kapcsolódó bejegyzések

előző bejegyzés

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

4 × 1 =

0 shares

Archívum

Címkék